top of page

Lood perekooli foorumist (2)

Autor: pisipoisi ema
Kuupäev:   25-06-03 12:37


Kirjutan oma murest. 4,5-kuuselt sai meie superrahulik ja pea alati ülirõõmus pisipoeg rutiinse vaktsiinisüsti.
Pool tundi peale süsti jäi magama ja magas neli tundi. Ärkamisel olid tal silmaääred punased - kunagi varem ei ole olnud. Pärast ärkamist nuttis pojake kaks ööpäeva uinudes vahepeal veerandtunniks kuni kaheks tunniks. Palavikku ei olnud. Peale väga raske kahe päeva möödumist oli ta veel kaks nädalat väga kummaline - nuttis palju ja kõhuli lamavast asendis tõstis valunutu saatel sageli pead. Ja mis kõige tähtsam - laps, kes juba 2-kuuselt magas öösel 8 tundi järjest ja päeval 3-4 tundi järjest - magas nüüd päeval kõige rohkem 20 minutit järjest ning öösel 2 tundi järjest. Kogu aeg ärkas ta unest nutuga ja vehkis õnnetult peaga. Tänaseks on süstist möödunud kuu ja üks nädal. Ärkveloleku ajal on ta jälle endine rõõmus laps, aga pikk rahulik uni ei ole taastundki
Juhtunut ei oska ma seostada millegi muu kui vaktsiiniga põhjusel, et asi algas mõned tunnid peale süsti. Ahjaa, nädal peale süsti lasksin teha vere- ja uriinianalüüsid ning lapse perearstil ja kõrva-nina-kurguarstil üle vaadata, analüüsid olid korras ja arstid tunnistasid lapse terveks. Aga mina ju ometi nägin, et ta ei ole terve.
Esimesele kaitsesüstile reageeris pojake kergemini - nuttis küll poolteist ööpäeva, kuid muud häirivat ei olnud.
Võib-olla pole asi sugugi süstis, aga milles siis? Kaitsesüste ilmselt meie lapsed enam ei saa. 
Oskab keegi soovitada arsti, kelle poole peaksin pöörduma?

 

Autor: emme
Kuupäev:   25-06-03 12:59


Ma tõesti pole selle peale tulnud! Selle süsti saime 3,5-kuuselt ja
peale seda süsti oli meil ka 2 päeva täielik õudus. Laps ainult röökis. Aga ma tõesti pole seda edaspidist halba magamist sellega seostanud. Võibolla tõesti?????

 

Autor: marukati
Kuupäev:   25-06-03 13:48


ma ei mäleta enam, millal need vaktsineerimised toimuvad. igatahes on mu lapsed vaktsineeritud nagu kava ette näeb. homöopaatile läksin 2 aastase lapsega. selle aja peale oli laps kõik oma vaktsiinid kätte saanud. ja
kui rääkisin homöopaadile oma lapse tervise lugu, siis ta ütleski, et karjumine esimestel elukuudel on tingitud vaktsineerimisest. 
hilisemad vaktsineerimised, möödusid kerge T tõusuga ja süstekoha valulikkusega, aga see kadus paari päevaga. lapse meeleolus mingit muutust polnud, peale selle et jalg oli hell, see ajas esimesel päeval nutma.

Autor: Viktoria
Kuupäev:   25-06-03 15:03


Meie kaheksakuused olid peale vaktsiini 4 kuud järjest haiged. Ja kolmekuuselt peale vaktsiini 1.5kuud haiged?!.

 

Autor: Pill-P
Kuupäev:   25-06-03 16:42


Meil läks iga korduvvaktsineerimisega reaktsioon hullemaks (laps oli rohkem haigem, palavik jne), aga tegime ikka kõik ära ja kokkuvõttes ei märgamud, et midagi jäädavalt halvasti oleks mõjunud.

 

Autor: Mammamiia
Kuupäev:   25-06-03 16:42


seos vaktsineerimisega on ilmne, sest ka
meil on koheselt peale vaktsineerimist laps paar päeva otseselt haige ja palavikus olnud. siiski on ta tervis enamvähem taastunud nädal hiljem. arst on seda normaalseks pidanud.
maganud on mu lapsed sünnist saati rahutult, algul samuti päevaund 20 minuti kaupa. karjunud samuti palju, vaatamata pidevale kussutamisele.
ja 4-5 kuu paiku muutuvad hammaste tuleku tõttu ka rahutumaks.
samas mu sõbranna laps jäi enneaegsuse tõttu vaktsineerimata ja ta magas varakult nagu kott. terve öö magas rahulikult pika une 21-9 järjest. 

Autor: marii
Kuupäev:   25-06-03 18:02


Lisaksin veel siitloetu põhjal, et 
rr-i vaktsineerimata lapsed põdesid läkaköha palju kergemini läbi kui vaktsineeritud lapsed. Oma lapsele kuni aastaseks saamiseni lasin veel need kohustuslikud vaktsiinid ära teha, aga punetiste-mumpsi-leetrite vastu enam ei vaktsineerinud ja arvan, et järgmisel lapsel ei laseks neid beebivaktsiine ka enam teha.

 

Autor: villash
Kuupäev:   25-06-03 18:34


Seda on paljud emad, kel on kogemus nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata lastega, et vaktsineerimata lapsed põevad kõiki muid haigusi ka kergemalt. Kui vaktsineeritud lastel kulgevad haigused pikalt, loiult, konkreetse tiputa, siis vaktsineerimata lastel on haiguse kulg kiire( eriti põletikuliste haiguste puhul ), intensiivne ( palavik kiiresti kõrgeks - haigusega võideldakse ) ning paranemine paari päevaga ning tüsistusteta.

 

Autor: rr
Kuupäev:   25-06-03 20:45


issand küll. tahaks karjuda, a mis sa karjud, kui keegi ei kuule ja oma peret ää ei taha ehmatada.
kui on valida ajukahjustuse ja läkaköha vahel, valiks mõni ajukahjustuse, no tule jumal appi. kus inimeste mõistus on?!

minu noorim laps oli 5kuune, kui jäi läkaköhasse ja ta tervenes ilma mingi vaevata.
sellepärast ma siin ju käingi ikka ja jälle rääkimas, et mõelge ja otsige ISE vastuseid, ärge uskuge suva tüüpe, olgu need või teie perearstid. küsige, kui palju perearst ise üht või teist haigust näinud on? milline oli selle lapse taust jne. jne?

läkaköha ei pea üldse ravima nagu ei ravita ka tuulerõugeid või punetisi, need on lastehaigused, mis lähevad ise mööda, jättes lapsele immuunsuse. see, mida nad vajavad ema poolt, on lapse hoidmine ja säästmine, oskuslik turgutamine ja mitte paanitsemine. ja loomulikult kulub ära hea professionaalne nõu = KOGEMUS.

nad soomes ja usas (ilmselt veel mujalgi) vaktsineerivad ju ka tuulerõugete vastu. meie kogemus oli, et vaktsineerimata laps, kes oli 5 kuud varem põdenud läkaköha, läbis tuulerõuged 1,5 (loe: pooleteist) päevaga. edasi lihtsalt punne ei tulnud ja olemasolevad kuivasid kiirelt.


isiklikust kogemusest on mul lisada veel punetiste vaktsiin, mille sai pooleteistaastane kolmas poeg. pea kuu aja pärast diagnoositi tal atüüpilised punetised...ja mina sain need omakorda temalt raseduse 9ndal nädalal, mille tulemusel rasedus katkes.

kas keegi teab juhtu, kui teadlikult vaktsineerimata jäetud laps oleks selle otsuse pärast pidanud kannatama?

teema algatajale ei oska soovida muud, kui tervet mõistust ja jaksu kogemustest õppimiseks. lisaks veel, et analüüsid ei näita murdosagi sellest, mis meie lastes tegelikult toimub. emasüda on see, mis annab õige vastuse.

 

Autor: Madeira
Kuupäev:   25-06-03 23:53


RR: Sinuga 100% nõus, kuigi oma 3 last kõik vaktsiinid kätte saanud. Nüüdsete teadmistega enam ei teeks.
Ühel lastest arenguhäire ilmselt, ei tea muidugi kas vaktsiinist, aga kes seda kunagi täpselt teab.

 

Autor: pisipoisi ema
Kuupäev:   26-06-03 14:10


Meie suundume pojaga homöopaadi juurde ja loodame tervenemist.
Oleme mehega alati olnud riikliku meditsiini kummardajad ja käik homöopaadi juurde on megamuudatus ja suur eneseületamine.
Akadeemilise meditsiini austamise tõttu oli ka "juhtum vaktsineerimisega" meile löök allapoole vööd. Hoolika lapsevanemana olin samuti enne lugenud internetis pakutavat "kõike vaktsineerimisest", aga lihtsalt ei uskunud. Ja küll on jube praegu mõelda, et mida me ise oma lapsele teha lasksime.
Kui poisike oma sutsaka sai ja hiljem sugulased-tuttavad ahhetasid "äravahetatud" beebi üle, siis käisin perekooli beebi teema all kiikamas ning seal kirjeldati veel mitmeid "äravahetatud" ligikaudu samavanu beebisid. 
Küsimus teetanuse kohta jääb õhku rippuma.
Tänan kõiki kirjutajaid, kes nõustasid, lohutasid ja vastu vaidlesid

Autor: Lynn
Kuupäev:   04-06-04 11:57


ega teil hiljuti vaktsineerimist pole olnud? meil muutus pärast seda kardinaalselt... sinnani ilus tubli rahulik laps ja siis hakkasid virisemise perioodid ja 'iseloomu_muutus' :)
ega midagi pole teha - kasvab... :)

 

Autor: pipi
Kuupäev:   04-06-04 22:39


tuttavad lood siin.meil öösel hullumaja-ei nuta aga kogu aeg vaja tissida ja peale vaktsineerimist oli laps nagu ära vahetatud ,ainult kisas ja nüüd kohe uus raks tulemas. arstid ka lolliks läinud teevad 2 süsti korraga,8a. tagasi küll asi nii ei olnud.

Autor: elyn
Kuupäev:   27-05-04 18:35


olen peagi 3-kuuseks saava pisipoja ema.
ees on vaktsineerimine. mida teha? kas lasta beebile "mürgisüsti" teha või mitte?
lugesin nii poolt- kui ka vastuargumente..... mine võta kinni, kas suuremad tüsistused võivad tekkida vaktsineerimisest või hiagusest endast.....

tean väikelast, kes just vaktsineerimise tagajärjel ajukahjustuse sai - ei kuule hästi ning muud reaktsioonid samuti häiritud.
mida teie arvate?

Autor: katrin
Kuupäev:   12-05-04 09:16


7-kuusele lapsele tehti eile kolmikvaktsiini viimane süst. öösel hakkas kõigepealt unes köhima, vähkres ja magas rahutult. kuskil 3-e ajal katsusin, et laps tulikuum - palavik oli 39.9. panin paratsetamooli küünla, aga ei teinud see vist olemist kergemaks. magama ei jäänud, jauras, palavik alla ei läinud. hommikupoole ööd magas siis paar tundi, läbi une pidevalt halades. kuski 9 paiku oli palavik 38.7 peale läinud. kutsusin perearsti koju ja peaks ka mõne tunni jooksul saabuma.
minu küsimus -
kas kellelgi on veel nii olnud ja kui tegemist on vaktsiini kõrvalnähtudega, siis kaua need kestavad, millal palavik alla läheb jne.
lapsel oli hiljuti ka kõrvapõletik. käisime küll eelmisel nädalal kõrvu kontrollimas ja oli kõik korras, kuid väike nohu oli jäänud. kas tohtis üldse perearst lasta selle nohuga süsti teha?
kas on võimalik ka see, et kõrvapõletik nüüd kuidagi vaktsiini mõjul tagasi tuli? 
lisan kohe ka, et ei olnud see puhastatud vaktsiin vaid tavaline. sellest, et on ka puhastatud vaktsiin olemas, perearst ei informeerinud ja ise ka avastasin selle alles täna siit foorumist otsingust.

Autor: Antonina
Kuupäev:   04-05-04 19:00


kolmekuune käis täna arstil, tehti difteeria, läkaköha ja teetanuse vastane vaktsineerimine, pärast kodus esialgu viril, siis aga läks päris röökimiseks. Palavikku pole, süstikoht punetab küll väheke. hetke on süles rahulik siis, läheb jälle kisaks, pisarad jooksevad. Mis teha?!(Oma arsti ei saa kah kuidagi kätte.)

Autor: erin
Kuupäev:   04-05-04 19:05


meil oli sama lugu et laps nigu ära vahetatud. Palavik tekkis 12 tundi hiljem, järgmine päev oli ka kuum. Siis hakkas ninast vedelat voolama ja nüüd kolmandal nädalal peale süsti on nina vastikult kinni nii et öösel magada ei saa ja tissi on ka paha võtta.Ostsin humerit, aga see polegi selline imerohi nagu lootsin. Avastasin, et kui tibil nutta lasta (ta mul pooleaastane ja roomab juba ja maas olles teeb hädakisa), siis tuleb see kole tatt ilusti välja. Ja kõhuli saab ta öösel paremini hingata.

 

Autor: rella
Kuupäev:   04-05-04 19:14


Ka minu poja nuttis ja lausa nii jubedalt, et mõtlesin, et kutsun kiirabi. Järgmine päev lugesin ühest vanast "Pere ja Kodu" ajakirjast, et kõht võib ka valutada ja kõht lahti minna. Kutil oligi kõht nii lahti kui lahti saab veel olla ja kaka läks roheliseks. Järgmine päev oli kõik ok. Tuleb vist lihtsalt ära kannatada.
NB! ja
kui arstile rääkisin, siis ütles, et kõht vaktsiinist küll lahti minna ei saa - ju te sõite midagi??????????

 

Autor: T.
Kuupäev:   04-05-04 20:21


No minu lapsel sai kolme kuuselt tehtud kolmikvaktsiin ja meningiit.Palavik tõusis 37,5-ni,kaka polnud vedel ja süstikohta polnud ülejärgmine päev nähagi.Nutis küll,kuid süles kaisutamine rahustas maha. Minu laps talus ilmselt suhteliselt hästi.

Autor: kahjuks
Kuupäev:   24-03-04 10:00


1 laps-nüüd kui aega mõttes tagasi kerin ja meenutan, olid
esimese lapsega ka peale vaktsineerimisi haigestumised kohe platsis, kuigi need sai enam vähem plaanipäraselt kõik tehtud. arst tunnistas vahepeal meile isegi, et poiss on astmaatik...õnneks asi niikaugele ei läinud. allergiline oli ja närviline, püsimatu - hüppab ühest tegevusest teise ja ei oska keskenduda. 
2 laps- sai kolmandal elukuul b-hepatiidi süsti teistkordselt kätte ja siis hakkas kõht nii lahti olema... mingit bakterit ei avastatud kuigi sai tehtud vist neli analüüsi. laps oli kogu aeg viril ja peale süstimist haigestus bronhiiti.
nüüd ei ole enam süstima läinud ja laps nagu laps ikka. eks vaatame ja mõtleme mida üldse teha laseme.

Autor: lahen hullux
Kuupäev:   23-03-04 21:34


laps 3 kuune ja ma lihtalt enam ei suuda seda jonnimist kuulata!

Nii kui laps arkvel hakkab jonnimine pihta ja muudkui jonnib ja jonnib,mitte midagi ei meeldi,lausa hulluks ajab!Ei saa aru mis lapsel viga on!Harva kui hea tuju on!:(
Ma ikka motlen siin et akki nendest
kaitse systidest,mis kuu aega tagasi sai,loodi kolm systi korraga kintsu ja peale seda laps ei ole enam endine!Kui need systid sai siis oli taixca sokis ja palavikus ja nuttis nagu poorane:((( nii kurb oli.....:(
Voi mis teie arvate,miks laps nutab nii meeletult?Mis viga voib olla?

Autor: Pätu77
Kuupäev:   23-03-04 21:41


See ei ole jonn, miski teeb talle liiga. Sinu kirja lugedes võib viga olla kasvõi selles, et sina oled närvis. Meil oli ka periood kus laps jorises, ning mina olin hullumas. Lõpuks sundisin ennast rahulikuks ja ka laps rahunes imeväel maha. Samas võib vabalt viga olla ka vaktsiinides.
Minu pojal keeras b-hepatiidi süst näiteks seedimise pea kuuks ajaks nässu.

Autor: lahen hullux
Kuupäev:   23-03-04 22:01


kohu saab alati tais,keerab pea ara ja ena ei taha,limpsab keelega aint ja siis natuke aega rahulik kuni.....
Mahud ka ei arrita nahka, koik tundub nagu normis olevat!
Oi jumaluke maria aga mis see haigus mis tollel lapsel oli mingi bakteriga, et mis siis sai terveks ka ikka voi?
Toesti pean arsti helistama voi kohale minema ja asja uurima,
see ei ole norm kui nutab nii....nii kurb vaadata ja kuulata....:(
JJ mida ma syste teha lasen? Saadan arsti persse voi,
kust mina pidin teadma kuidas need systid mojuvad yldse lapsele?Huvitav pean kindlasti aru saama mingitest umbe inglise keele sonadest mis arst jahub ja kahjuks polnud ma ise arsti juures lapsega kui tehti systid, mees oli...ise olin samal ajal yle tee oma arsti juures!
Nu sa saad aru sellistest tahtedest voi? DTaP,IPV, Hib,Hep B-need siis vaktsiini tyybid!kui sa JJ nii tark oled akki siis tolgid?

Autor: nukker
Kuupäev:   24-03-04 09:44


meil ka pärast b-hepatiidi süsti keeras ära. väljaheide oli ka vesivedel koguaeg, paar kuud lausa. pärak oli seestpoolt justkui katkine sellest kakimisest. kahetsen, et nii vara lasin teha....pärast süsti haigestus kohe veel bronhiiti. aga tegelikult sel lapsel ongi vist teistsugune iseloom kui mu teistel lastel. kuidagi kangema, trotslikuma olemisega nagu minagi. aga hambad võivad küll väga varakult tulla, meil ka tulid nelja kuuselt.

Autor: õige miki
Kuupäev:   30-01-04 19:47


tegime b-hepatiidi ja esimese kolmikvaktsiini , peale seda jäi laps läkaköhasse. arst ütles ise, et lükkame järgmised vaktsineerimised edasi, aga praegune seisukoht on, et jätame üldse tegemata. esimene laps on saanud kõik vaktsiinid, tal on suhteliselt kehv immuunsüsteem, põeb kõik haigused läbi, mis koolis ringi liiguvad. usun, et see vaktineerimine kahjustab inimese loomulikku immuunsüsteemi.

Autor: kass
Kuupäev:   22-09-03 09:34


meie 3-kuune poiss on karjunud järjest 3 päeva. enam ei oska midagi peale hakata, kõik vahendid oleme ära proovinud. asi algas peale vaktsineerimist ja tundub jätkuvat ka täna. kas on kellegil mõnda nõksu jagada?

Autor: milli
Kuupäev:   22-09-03 11:48


Meie tüdrukul oli peale 1 vaktsineerimist ka kõik sassis. Enne oli selline laps kes nuttis väga vähe ja oli rahulik. Peale vakts. oli nagu ümber vahetatud. Samal päeval kiljus terve õhtu nutta ja järgmised paar nädalat oli hullumaja. Nuttis palju, öine uni oli häiritud. Peale 2 vakts. Nuttis ka terve õhtu aga hiljem enam nii hull polnud. Nüüd seisab ees 3 vakts. ei tea kuidas läheb...Arst tahab teha sama x ka B-hepat. süsti kuid ma vist ei lase seda teha. Saan kunagi hiljem ka teha lasta.

Autor: ka õnnetu
Kuupäev:   22-09-03 14:25


Lohutav on kuulda, et kellegil veel samamoodi.
Meie tibu ka kolmas päev omadega täitsa segi, algas vaktsineerimisele järgneval päeval see jama. Vaktsineerimise päval oli väga rahulik ja rõõmus, öösel magas ilusti, sõi alles hommikul. Järgmisest päevast aga asi hull, päeval saame veel kuidagi hakkama aga ööd on jubedad. Ja mina veel lootsin, et kolmekuuseks saamisega mööduvad kõik hädad.

Autor: pilv
Kuupäev:   03-06-03 22:06


Meil oli täna esimene vaktsineerimine...
laps karjus õhtul tund aega järjest ja selliselt nagu oleks tohutult valus. Siis ta muidugi väsis üle ega saanud magama jääda, lõpuks läksime autoga teda "uinutama", õnneks aitas. Kas see on siis tavaline, et laps niivisi röögib ja vaevleb nagu valude käes. Palavikku tal veel mu meelest pole, perearst soovitas kolmandiku paratsetamooli küünlast panna. Ma täitsa läbi ja mures, kuidas ta vaeseke öö üle elab... Palun vaktsineerimise vastastel mitte lugeda morali, et mida sa hull üldse vaktsineerima läksid. Tahtsin lihtsalt küsida, kas järgmised vaktsineerimised on sama hullud kui esimene või järgmised kulgevad kergemini?

Autor: mh
Kuupäev:   03-06-03 22:14


Minul esimene vaktsineerimine ei andnud endast märku, aga vot see, mis kolme kuuselt tehti, see juba andis. Laps röökis nagu ratta peal, panin ka küünla, aitas aga järgmised paar päeva oli ikka loid. Nii, et kuidas kellelgi.

 

Autor: M&M
Kuupäev:   03-06-03 22:22


Meil oli ka poja pärast esimest vaktsineerimist väga nutune. Süsti koht paistetas veits üles ka ja punetas. Sinna tegime viinakompressi, see aitas hästi. Nuttis samuti õhtu otsa aga kui lõpuks magama jäi siis öö magas rahulikult ja hommikul oli ka kõik korras. Teist süsti kartsin ise hirmsasti aga ei teine ega ka kolmas süst põhjustanud enam mingeid hädasid.

Autor: Katariina
Kuupäev:   31-03-03 16:31


Laps on 8 kuune.1.päeval oli palavik ja jalg selgelt valus paar tundi.2.päeval palavik ja kummalised nutuhood, miski ei lohutanud teda sel hetkel.3.,4. päev norm. ja täna 5.päeval juba teist korda nutuhood, selgelt aru saada, et lapsel on valus.Isegi pea keerab ära, kui tissi pakun.Tatti voolab lausa mullitab suust-andke lootust, et need on hambavalu.Ei taha mõeldagi,et olen oma pisile vaktsiiniga nii palju haiget teinud.Enam ilmselt vaktsineerida ei lase.

 

Autor: henna
Kuupäev:   31-03-03 18:26


Tead, mul ka 8kuune laps, ja sai vaktsiini nädal tagasi, ja tal oli täpselt samamoodi kui sinu lapsel. Aga nüüd on juba palju parem.

Autor: alias
Kuupäev:   24-10-02 15:43


Käisime poisiga (3 k.) täna varahommikul vaktsineerimas, nüüd on kutt nii viril, ainult nutab, sülest sain alles nüüd maha panna, loksutasin vankris tuttu. Tissi ei võta üldse! Korralikult sõi viimati kell 10.30. Vahepeal lüpsin välja ja andsin lusika ja pärast lutipudeliga rinnapiima. Palju seda nüüd küll ei saanud. Hirm on nii suur, et nüüd on lapsel vedelikupuudus ja kõht tühi. Ma ei saa aru, kas need vaktsineerimised ikka on hädavajalikud? neid haigusi, mille vastu vaktsineeritakse peaaegu enam ei esinegi ju. Igatahes on lapsel päev täitsa tuksi keeratud ja ei tea, kas see ainult tänasega piirdubki.

Autor: mallika
Kuupäev:   19-08-02 15:32


Mu lapsega juhtusid peale vaktsineerimist kõik need asjad, mis võivad süstimisega kaasneda - palavik, rahutus, kõhulahtisus, unetus. Ebameeldivad asjad, eksole. Aga kui kaka oli pärast kuu aega järjest alguses roheline ja hiljem lihtsalt vedel mis vedel, siis mõtlen, et kas ikka lasen talle selle järgmise süsti ka teha? (see on see läkaköha-leetrid jm) On teie lapsed ka seda nii raskelt üle elanud ja mis teie perearstid selle peale kostavad? Minu oma ütleb tõenäoliselt, et ah ei ole midagi, tavaline asi.

 

Autor: pipi
Kuupäev:   19-08-02 15:56


See syst, mis tibule tehti 3-kuuselt, mõjus meile nii, et
paar tundi peale systi hakkas tibu röökima ja ei pannudki enam suud kinni. Mina olin loomulikult paanikas, sest mul on nii rahulik laps ja ma pole harjunud, et ta nutab. Helistasin siis kiirabisse ja oma perearstile, kes ytles, et see on normaalne ja pane kyynal. Tegingi nii ja siis rahunes tibu maha ja jäi magama. Aga seda jalga, kuhu syst tehti ei liigutanud ta mitu päeva eriti.
6-kuuselt tehtud systi järel tõusis tibul õhtul 40 palavik. Võtsin kyll palaviku alla, kuid 2 päeva olime väikese palavikuga ja uimased. 

Autor: rõõmus
Kuupäev:   19-08-02 16:02


Minu laps ka
pärast läkaköha-leetrid süsti ei saanud jalga hästi liigutada ja oli üldse halvas tujus. Varem elas igasugu vaktsineerimised suht kergesti üle. Need vaktsiinid on ju ka erinevate firmade omad ja võivad siis ilmselt ka erinevaid kõrvalmõjusid põhjustada. Äkki saad ka mõne teise arstiga konsulteerida?

Autor: kiks
Kuupäev:   07-05-02 12:13


Minu tibu saab ka täna selle süsti ja kui päris aus olla, siis kardan seda. Kui tibu sai kolme kuu süsti, siis
paar tundi peale süsti hakkas tibu jubedalt röökima ja nii kaks tundi jutti. Palavikku ei olnud, aga mina olin hullumas, sest ei teadnud ju, miks mu laps nutab (tavaliselt väga rahulik laps). Helistasin juba oma lastearstile ja kiirabisse ka. Siis panin paracetamoli küünla tibule ja ta jäi magama. Kui ärkas, siis nuttis veidi edasi, kuid õhtuks rahunes maha. Aga jalga ei liigutanud yldse ja jala vastu ka ei tohtinud minna - kohe hakkas nutma. 

Autor: allergiku ema
Kuupäev:   12-12-04 19:45


oma pojal tekkisid krambid 2 päeva ei saanud kõndida (3aastane siis) - hirmuga läksin lastehaigla vastuvõttu uja sealt öeldi, et paari päeva pärast möödub, kuid nt seda kollast lehte meile ei antud, mis tavaliselt antakse

 

Autor: maria3
Kuupäev:   29/05/2010 10:53


Minu 13.A pojal PUUKENTSEFALIIT, hoolimata sellest, et kolm süsti tehtud. Seisund oli üliraske terve nädal oli 40 palavik,kõne,liikumis ja mäluhäired. Arst ütles,et lootke loojale, sest ravi pole. Puuki me ise ei näinud, aga kuna oli süstitu arvasid arstid, et kaitse on peal ja haigus avastati juhuslikult. Laps on praegu veel haiglas ja mis edasi saab, ei tea keegi.... Mina leian, et inimesed peaksid, teadma riskidest mis selle süsti juures siiski on, aga kui süsti tegime ei teavitanud sellest võimalusest haigestuda, mitte keegi.Samal ajal sai ka süstitud meie teine poeg, nüüd hoian hinge kinni, äkki on ka tema see kellele süst ei mõju. Meie 2,8 aastasele pojale ei plaani ma süsti ennem seitsme aastaseks saamist teha, sest nii soovitab ka vaktsiini tootja ise www.puuk.info Suuresplaanis ma arvan, et see on ainult äri ja võimalus haiget puuki saada on ju väiksem kui võimalu olla selle 5% sees kellele see süst ei mõju.Hiljem on hea öelda, et just sina ja sinu laps on need erilised inimesed kellele süst ei mõjunud. Kuna puuk levitab ka teisi haigusi nagu borrelioos ja erlihhioos peaksime me oma lapsi ja ise ennast hoolikalt kontrollima ja kasutama ka muid puuke peletavaid vahendeid.Meie kandis on olnud veel 2 juhust kus lapsed on haigestunud PUUKENTSEFALIITi, aga nende seisun oli suhteliselt hea ja tänaseks on nad terved. Nemad polnud süstitud...

Autor: Pärdik
Kuupäev:   08-11-04 11:15


Konkreetne kogemus lapsega, kes hakkas roomama -
u nädal peale vaktsineerimist tuli oluline spastilisuse tõus - peopesa läks oluliselt kramplikumaks. Laps enne spastilisusele kalduv olnud, vaktsineerimist edasi lükatud. Tegemist on läkaköha elusvaktsiini kõrvaltoimega. Tublisti võimlemist aitas, kuid füüsiliselt nõrguke oli ta kuni koolini. Kuna laps käis alates 3 a trennides, siis nüüd, 1. klassis, arvan, et keskmisest lapsest erinevused on väikesed.
Loomulikult, lapsed ongi erinevad. Minu vanemal tütrel oli kindlasti ka mingil määral sünnitrauma. Võimlemas käisime ka enne vaktsineerimist.
Kuid
spastilisuse tõus nädal peale vaktsineerimist oli antud juhul kindel kõrvaltoime.

Autor: kogeja
Kuupäev:   08-11-04 11:28


Meil kahel lapsel vaktsineerimised tehtud. Lapsed reageerisid vaktsineerimistele väga erinevalt. Kui esimesel olid kõik reaktsioonid normaalsed, siis
noorema puhul nentis ka perearst pärast kolme vaktsineerimise korda, et sellele lapsele vaktsineerimised ei sobi.
Reaktsioon pärast vaktsineerimist oli normaalne. Aga kuskil nädala pärast haigestus mõnda viirushaigusse(?), millest paranemine võttis kuid, need arenensid alati kopsupõletikuni.
Pärast kahte korda mõtlesime, et tegemist on juhusega, kuid kui see ka kolmandal korral juhtus ... Ma pole meedik, kuid tundus nagu oleks vaktsineerimised ta immuunsüsteemi sassi löönud. Immuunsüsteem pidi tegelema ootamatute sissetungijatega ja pärast polnud võimeline toime tulema viirusega. Rohkem vaktsineerinud ei ole. Hiljem oleme viirushaigustest ikka normaalselt jagu saanud.
Arvan, et peab väga hoolikalt valima, mille vastu vaktsineerida. Rääkimata sellest, et pole asja mis peaks olema üldine ja ühtlane ja sobiks kõigile.
Ma ei saa aru, miks arvatakse, et mida rohkemate haiguste vastu vaktsineeritakse, seda parem. Kas see immuunsüsteem on siis kummist või? Looduses on kõik tasakaalus, kui tuberkuloosi eest oled kaitstud, siis viiruslik kopsupõletik võib näiteks hoopis kergemini tabada.

Autor: kelluke
Kuupäev:   08-11-04 11:50


Kogemus enda lapsega. 3-kuuse lapse vaktsineerimine toimus hommikul.
Paar tundi peale vaktsineerimist muutus laps väga rahutuks ja hakkas nutma. Seda muidugi oli raske nimetada nutmiseks, ta pigem kiljus. Ja nii õhtuni. Magama ei jäänud, lõpuks nii väsinud, aga ikka hädaldas. Küsisin perearstilt, kas tegemist vaktsineerimistüsistusega, ta ütles, et pole sellist asja veel enne juhtunud. Tema küll ei tea, mis see võis olla. Hiljem hakkasin uurima rohkem vaktsineerimiste kohta ja ühe tüsistusnähuna oli just välja toodud lapse kiljuv nutt. Sellest ajast ei usalda oma lapse perearsti (kuigi üldiselt on ta ok). Kontrollin tema pandud diagnoosid alati teisest allikast üle. Ei saa teda enam lihtsalt usaldada, kuna ta selgelt valetas mulle ju näkku. Ei taha uskuda, et aastakümneid lastearstina praktiseerinud inimene ei ole kuulnud sellisest vaktsineerimistüsistusest, kuigi meditsiiniringkondades peaks see info juba laialt levinud olema.

Autor: Vikerkaar
Kuupäev:   08-11-04 12:07


läkaköha vaktsiinist päev läbi laps kiljus, karjus, viskles, palavik...kohutav. ja hiljem lõi välja allergia, millega siiani maadleme.

 

Autor: EK
Kuupäev:   08-11-04 11:54


läkaköha vaktsiin võttis enne niigi nõrga seedimisega olnud lapsel kõhu niiiii lahti, et oioioiii :-( Ei olnud just lõbus iga 15. minuti tagant kakamähkmeid vahetada.

   

Autor: emps
Kuupäev:   08-11-04 17:42


peale 2-aastast vaktsiini 10 päeva haiglas, u1 kuu hormoonravi+14päeva AB.

 
Autor: Nupsuke-Tupsuke tütar 4k
Kuupäev:   11-12-04 23:40


Meil oli ka nii kui ükskord nii
kui tehti b-hep vaktisiini kui ta vist 1 kuune oli ei kakanud ka mingi 4 päeva. Kui rinnapiima saav laps siis vist ei ole hullu kui mingi 10 päeva ei kaka.

 

Autor: Triin,(2 kuuse Jakobi emme)
Kuupäev:   11-12-04 16:55


Lugu siis selline, et saime oma esimesed vaktsiinid ja enne seda kakasime ikka sydamest. Nii 3-4 korda päevas. Ja
nyyd, peale vaktsiini pole kakapoistest kippu ega k6ppu juba 4 päeva. Sööb muidu täitsa korralikult, oma 10 korda päevas ja pissib nii 8 yli märga mähet päevas.
Kas peaksin olema mures v6i on see täiesti normaalne.
Tänud k6igile vastajatele.

Autor: Nublu21 (Nora Eliis 11.09)
Kuupäev:   17-12-04 14:34


meil tehtud b-hepatiit ja tuberkuloosi süst, kolmikvaktsiin tegemata ja lükkame nii kaugele kui võimalik kuna
tüdruku soolestik pole korras ja õlad on spastilised. praegu tegeleme ka nati homöopaatiaga ja võtame graanuleid mis püüavad tuberkuloosi süsti kahjustust organismile tasa teha.

Autor: garfield
Kuupäev:   12-09-02 20:32


minu 5k. tütrel tehti 2 nädalat tagasi kolmikvaktsiini 2. süst, kus on 
ka läkaköha vaktsiin. Sellele
järgnenud palavik õnneks üle ühe päeva ei kestnud, 
kuid ta hakkas kohe järgmisel päeval köhima ja köhib siiamaani.
Arst
kirjutas talle Bactrim´i nimelise rohu välja, kuid ausalt öeldes ei taha ma talle enam
mingit keemiat sisse manustada. Oskab ehk keegi öelda, mis see rohi endast kujutab ja kas sellist köha saab ise ravida. Ette tänades.

 

Autor: Kriss
Kuupäev:   12-09-02 22:06


Kas on tõesti võimalik, et pärast süsti võib köha tulla???? Imelik kokkusattumus,
minu tibul samuti tekkis peale seda kolmiksüsti ja 39 palavikku köha (samuti 5 kuune). Ei osanud seda küll süstiga siduda, aga kui teistel ka selline jama, siis paneb kahtlema. Mul oli kodus vanemale lapsele Bronchicumi siirupit, andsin seda titele ka natikene.

 

Autor: köh-köh
Kuupäev:   13-09-02 09:18


Meil samuti peale seda vaksiini köha. Meil oli muidugi ka terve pere köhased-nohused, nii et ei oska nüüd arvata.... Sellest juba kuu möödas, aga köha pole ikka veel päris ära läinud. Kui kaua teil see köha on kestnud? Kas see on tavaline, et väikestel see vaevaliselt kaob? Tahaks kangesti titega ujuma minna, aga ei julge.

 

Autor: rosin (vana)
Kuupäev:   13-09-02 13:50


Minu tibul hakkas peale kolmikvaktsiini järsku kõrv valutama. Täna käisme uuesti arsti juures ja kirjutati antibiootikum välja. Vereanalüüs ei olnud korras. Köha ei ole, aga kurk olevat kohev.

Autor: hulluks minemas
Kuupäev:   24-05-05 23:15


Täna siis laps sai oma kolmanda vaktsiini ja peale seda on hullumaja!Peale süsti ta AINULT röökis.tavaliselt õues,kui vanker liigub,ta häält ei tee,täna aga röökis linna vahel ja terve see aeg ainult röökis,mitte midagi ei aita,ei lohutamine,no mitte midagi.nüüd õhtul näitas kraadiklaas 38.panin siis paratsetamooli küünla.peale seda veel jube kisa.mees ka närvis.käisin suitsul,mees oli niikaua lapsega(olin kõige rohkem 5 minutit ära).tema aga õiendama,et mida sa olid pool tundi ära,laps röögib niikui ära lähed ja ütles veel,et see laps on täitsa seebakas:((Siis närvitses siin raha pärast,et saab kohe otsa jne.minu emapalk tuleb alles 8-ndal ja minul pole hetkel sentigi.nüüd siis lõpux sain lapse magama,aga kui kauax,seda ma ei tea.mees ka juba,et noojah,täna öösel ma vist küll magada ei saa.muidu me saame hästi läbi,aga täna on küll siuke tunne,et tahax omaette koos lapsega elada-olex palju rahulikum elu.raha ei olex jah,aga ei ole seda ju ka kahekesi elades.arsti käest muidu küsisin,et kas on ikka tark mõte seda süsti praegu nii kuumade ilmadega teha,et järsku tuleb palavik(tuligi ju) ja siis veel palav olla jne-jube ju.see aga arst arvas,et pole hullu midagi,et laps võib täna natukene viril olla.no mis viril,ta täiesti paaniliselt röökis ju!:( oeh,sain südamelt ära räägitud.tunne on mul küll selline,et lähen kohe hullux ja kui homme veel samamoodi on;( Kas kellegi lapsel on vaktsiini tagajärel see kisa mitu päeva kestnud?

 

Autor: jänkuke
Kuupäev:   24-05-05 23:20


tunnen kaasa!

mul sama asi üle elatud, me sattusime seetõttu lausa haiglasse, sest laps oli peale vaktsineerimist röökimisest hingetu nng kiirabi viis teise korraga ära. seal turgutati teda tükk aega:(

Autor: Tips
Kuupäev:   27-01-05 22:02


Pojal tekkisid teisipäeval jalgadele ja kuklale punased laigud, mis sügelevad. Arvasin, et tegemist on kirbuhammustusega. Tänaseks on aga laigud tekkinud ka mujale, seljale, kätele, kõhule. Käisime teisipäeval ka vaktsineerimas (1 a süst, mumps jms). Kas võivad täpid olla tekkinud vaktsineerimisest? On kellegil seda varem juhtunud? Homme helistan kindlasti arstile ka. Lugesin laste nakkushaiguste kohta, ei tundunud mitte ühegagi sarnanevat. Oh, olen lihtsalt mures, nagu endal oleksid need täpid. Mina toitu ei kahtlusta, sest mul laps saab praegu väga valitud toitu, kuna ta on juba väikesest peale allergiline. Midagi uut pole nagu menüüsse lisanud ning toidust tekkisid karedad laigud, mitte siledad punased laigud, punnid. 

 

Autor: aprikoos
Kuupäev:   27-01-05 22:05


Jah, ka minu pojal tekkisid samasugused sygelevad laigud kehale peale seda, kui tehti difteeria-teetanus-läkaköha teine vaktsineerimine. laps kannatas 3-4 päeva. selgus, et ta on sellele vaktsiinile allergiline ja järgmist korda enam ei tulnudki, loobusin esialgu vaktsineerimisest yldse. kummaline oli ka see, et perearst ei uskunud, et täpid vaktsineerimisest tulid ja väitis, et olen lapsele midagi uut syya pakkunud.:)

Autor: emmekas
Kuupäev:   03-02-05 09:49


Mina lükkan kolmikvaktsiini muudkui edasi ja edasi, sest pole otsustanud kas teha või mitte. Praegu laps 4 kuune. Arst kurjalt ütles, et enne aastat tasuks ikka ära teha, et difteeriapuhang oli kunagi lätis ja lastehalvatus oli viimati 70-natel eestis jne. Praegu teatavasti 2005 juba käes ju:)

Minu täditütre laps röökis nii ohjeldamatult peale kolmikut, et kiirabi käis 2 korda ja teise korraga viidi haiglasse, kus laps üles turgutati enne südaööd. Tegemist oli tasuta vaktsiiniga.

Autor: TheA (tütred 2,5a ja 4k)
Kuupäev:   03-02-05 08:16


Minu vanem neiu ei reageerinud esimesele kuidagi, teisega oli jalg paistes, kolmandaga tuli ka lisaks palavik.........viimasega 2aastasena saadud süstiga oli 40 palavik ja peale seda on kergelt ärrituv :S
Niiet iga järgnev laks mõjus järjest hullemini....

Autor: tean
Kuupäev:   13-04-05 19:42


esimene laps sai mõned süstid ja selle tagajärjed jäid kogu eluks. Teine laps sai ühe süsti ja ka nägin tervise probleemi, kolmas ei saanud ühtegi süsti ja tõesti peres kõige nutikam. Näiteks potil hakka käima ise 10 kuuselt, keskkooli lõpetas medaliga ja nüüd üliõpilane. Olen täielik süsti vastane ja süüdistan, et miks lasin esimesele teha.

Autor: Belinda (39. ndl.)
Kuupäev:   14-04-05 18:10


Meil oli palavik aga kõige jubedam oli kui laps ei võtnud jalgu alla. Wc-sse pidime süles viima. Nii kestis 3 päeva kui kiirabisse sõitsime. Seal soovitati kapsaleht peal hoida. Võttis paistetuse alla ning hakkas uuesti käima. Järgmisele lapsele teen kindlasti tasulise vaktsiini, millel pole selliseid kõrvaltoimeid. Ja laps veel magas ka päeval 5 tundi jutti, pidi lausa vägisi äratama. Tuttaval magas laps peale vaktsineerimist 6 tundi jutti ning keeldus ka ärkamast. Jube.

Postitas: Kägu | 18/04/2011 22:01

mina ootan kolmandat ja enam ei uuri midagi, esimese ootuse ajal uurisin palju, läksin süviti, lugesin ka siinseid arutelusid et mitte öelda kaklusi. algul mõtlesime info põhjal et ei vaktsineeri, et nii kahtlane see kasutegur ja ohud tundusid suuremad, tundsime et toitume piisavalt tervislikult ja elukvaliteet nii hea küll et ei pea laskma last vaktsineerida nende haiguste vastu, aga sünnituse eel mõtlesin ümber, hakkas hirm, et mis siis saab kui laps siiski haigestub, siis süüdistan ennast ja kõik tembeldavad mu halvaks emaks jne, laps sai KÕIK korralised vaktsiinid esimesel eluaastal. iga jumala kord röökis ta end siniseks ja tundide kaupa, perearst rahustas iga kord maha, soovitas juba enne süsti tegemist esimese paracetamoli sisse lükata. lapse tervis oli väga kehv, bronhiidid, kopsupõletikud, pidevad nohud, allergiad, lapse närvilisus jne...kuni ta oli 1,5 ja peale 2 kuu jooksul saadud kolmandat antibiootikumikuuri tekkis üliäge allergiline reaktsioon, millele jälilesaamiseks kulus 4 arsti, kiirabi, erialaarstid, alternatiivmed. arst, kõikvõimalikud analüüsid jne. lõpptulemus oli hormoone täis topitud ravimimürgituses laps...ühesõnaga alles siis diagnoositi vaktsiini- ja ravimitalumatus. olin 7 kuud rase kui lastehaiglas istusime ja arst mul soovitas järgmist last mitte vaktsineerida. teine siis vaktsineerimata ja saab kohe 2, tervis on kõvasti tugevam kui tütrel, allergiaid pole kummalgi enam, esiklaps on ka täiesti terve 3,5-aastase kohta. mõnele lapsele vaktsiinid ja tavaravimid ei sobi. meie saime seda teada rasket teed mööda, oleks kohe oma mõistust kuulanud, oleks vast lapse esimene eluaasta tunduvalt valutumalt kulgenud. 

olge ettevaatlikud ja tähelepanelikud oma lapse suhtes ja ärge uskuge arsti kui tunnete et midagi on valesti, minu puhul siis näiteks see et olin häiritud et laps vaktiinidele röökimisega reageerib, ka palavikuga, olevat norm reaktsioon! aga pisike inimene ja ta keha üritasid tegelikult kogu aeg mõista anda et asi on ikka väga mäda. 

mina pean võtma vastutuse oma laste tervise eest enda peale, ei saa pimesi usaldada perearsti, see on kohati ärev, samas hea tunne. tunnen väga suurt vastutust oma laste tervise osas, toitumine, eluviis, liikumine, värske õhk jne. ka d-vit pole teine laps sanud tilkagi ja ka mitte k-vit mille süst haiglas tehakse. ma lihtsalt ei usu sünteetiliste vitamiinide tõhususse.

Postitas: Kägu | 18/04/2011 14:33

Mina seekord ei vaksineeri vastsündinut. Esiteks ma ei usu, et vastsündinule on see hädavajalik ning ma soovin lapse enda ims. saaks enne torkimist veidi areneda. Mõne aja pärast kui beebi on kosunud lasen vajalikud süstid teha.
Eelmise lapsega algasid meeletud nutuhood(pigem pulksirgelt röökimine) mõni tund peale vaktsiini. Ja sellised läbi une ~1-2 tunnised värisemiseni nutmised kestsid kuni 3 eluaastani. Ühtegi viga või häiret lapsel ei tuvastatud, alguses öeldi, et gaasivalud hiljem laiutati käsi(kül kasvab välja).
Muidugi ma ei saa seda 100 % väita, et süüdi oli vaktsineerimine, aga seekord proovin teisiti.

Lihtsalt nii valus oli vaadata, kuidas miski last maha ei rahusta, mitte ei räägi 3a. 1,5h pikkustest unedest.
See on puhtalt minu otsus ja ma ei ürita kedagi endaga kaasa mõtlema panna. Seega ma ei ole 100% vastane, vaid arvan liig-varajase vaktsineerimise põhjuse peituvat hirmus " et hiljem, ei viitsi vanemad asjaga tegeleda" Kui esimene süst on haiglast saadud siis, on suurem tõenäosus, et süstimist korrektselt jätkatakse.

Postitas: Kägu | 04/06/2010 08:46

Peale esimest B-hepatiidi süsti, mis tehti haiglas olles, karjus laps terve öö (muidu on hästi vaikne ja rahulik tita). Peale teist (B-hepatiit) süsti läksid lümfisõlmed paiste. Nüüd lükkasin järgmised vaktsineerimised edasi,ei julgegi enam teha.  

Autor: iiris28
Kuupäev:   17-12-07 01:28


Meie pojale (5kuud) tehti vaktsiin nädalapäevad tagasi, maksime ka juurde, et puhtamat saada. ja
tulemus on kohutav. laps nutab kogu aeg, tahab aina magada, kuid samas ärkab pidevalt ja ainult tiss lohutab. palavik ka iga õhtu! lisaks kohutav nohu. ühesõnaga laps on täiesti läbi omadega ja mina väga väga kuri, et lubasin seda vaktsiini üleüldse teha. jõulud rikutud. haigeks jäi laps kohe vaktsiini tegemise järel, enne seda terve kui purikas.

Autor: 5 kuuse tibi emme
Kuupäev:   21-02-06 18:13


meil sama mis sillukal

3 kuu süst tasuta..laps terve päeva röökis...no palavikku polnud a jube oli, sest ta ei söönud ega midagi..aind röökis ja magas mega lünklikult
otsustasin tasulisega proovida 4.5 kuu süsti..mingeid kõrvalnähet polnud...laps nuttis natuke vaid torke ajal
edaspidi teen ka sis tasulise-oma lapsele tahan parimat ja puhtamat

 

Autor: Terts
Kuupäev:   17-02-06 14:37


Käisime vaktsineerimas. Tasulise tegime.

Laps sutsu üle 3 kuu. Samal päeval polnud midagi häda.
Ja nüüd ma kohe ei tea...!? Kas võib see vaktsiinist tulla, et laps ainult karjub. Ja ikka hullusti, nii et häälgi ei tule kogu aeg välja. Sest kuidagi liiga üle öö tuli selline karjumine!
Kas on teil kogemusi?

Autor: mann
Kuupäev: 04-01-06 00:36


minu laps muutus allergiliseks peale 3.kuu süsti. Loomulikult ei saa täiesti kindel olla et süstist, aga kuna midagi muud tollel ajal lapse elus ja toitumises ei muutunud siis ilmselt sellest. 

Autor: ema
Kuupäev:   01-09-05 15:15


Meie saime ka kintsu ja last ei tohtinud absoluutselt puutuda . hakkas nii paaniliselt nutma, palavikku oli 39 kraadi ringis .Peale nende nutmiste pauside ,mis olid oli laps väga loid ,silmad olid pool avali ja hingas kahisedes .Helistasin kõik arstid läbi . s.o. perearst , tuttavad, siis see uus perearstiabi liin ( 1220) ja lõpuks sai haigla helistatud ning kokkuvõttes ajasid kõik sama juttu ,et pole hullu midagi ,küll elab üle ,et see tavaline reaktsioon . Ma ei leia ,et see midagi tavalist on kui laps on kolmandat päeva kõrges palavikus ja kõik see aeg joomata ja rinda saanud max poole päeva portsu ( 3-me päeva jooksul)
Läksime siis haigla ´kuna enda närv ütles üles , olin täitsa paanikas , mu käed värisesid silmnähtavalt .
Pole just normaalne näha oma last sellises seisus ja
mitte keegi arstidest teda koju ju vaatama ei suvatsenud tulla .
Haigla jõudes ja lapse seisundit nähes võeti ta mu käest kohe ja temaga tegeles mitu arsti . Küll nad nimetasid mitut erinevat viga ,aga seda ,et see on vaktsiinist tingitud ei öelnud keegi kuigi ma ütlesin neile , et see tekkis peale süsti.Peale lõunat lubas lastearst minuga rääkima tulla ja pidi siis seletama ,milles asi oli .Eks ootan siis.

Autor: kukkurkurat
Kuupäev:   27-10-06 11:42


Ma räägin pisut meie stsenaariumist.
Viieaastane tütar sai 10. elukuuni kõik vaktsiinid, sest olin "kohusetundlik" ema. Allergia lõi välja ühekuuselt ja aina süvenes. Pärast vaktsineerimisi naha olukord halvenes, kõht läks korrast ära, oli palavik ja rahutus. Gaasid kestsid 10. kuuni! Krampe küll ei esinenud, kuid see on juba väga tõsine kõrvalnäht, stanzie! 
Tütre allergia tähendas toidutalumatust ka kõige elementaarsemate toiduainete vastu. Kuni ta rinda sai, elasin põhiliselt tatrast. Pooleaastaselt hakkasid last kimbutama allergilised kõrvapõletikud, mis arst loomulikult tavalisteks kõrvapõletikeks tembeldas. Sai antibiootikume, mis tegid olukorra muidugi hullemaks. 10-kuuselt jõudsime homöopaadi juurde ja sellest päevast päevast peale algas paranemine. Tütar pole enam kordagi saanud antibiootikume. Olen ise tohutult teistmoodi mõtlema hakanud. Enne teise lapse sündi kartsin võimalikku allergiat väga, aga poeg on terve kui purikas. Ta on kohe seitsmekuune, vaktsineerimata, pole tal olnud gaase ega midagi, ometi olen söönud kõike. Rahulik ja mõnus laps. Tütar seevastu on väga heitlik ja tundliku närvikavaga. Olen palju mõelnud sellele, et tütre tervis minu enda teadmatusest kannatada on saanud, kuid ega süüdistamine ei aita. Arst ei saa minu murest siiani aru ja välistab, et vaktsiinid tütrele halba tegid. Saan nüüdki iga kord noomida ja mind vaadatakse kui viimast vastutustundetut ema, kui pole lasknud poega torkida. Aga mind see praegu ei kõiguta, arstiga sõdida ei ole mõtet ja teda välja vahetada ka ei kavatse. Käime seal ainult siis, kui on vaja mõnd saatekirja saada. Muidu ikka homöopaadi juures.

Autor: Kätlin
Kuupäev:   10-04-05 13:53


Lugedes erinevaid arvamusi vaktsineerimise teemadel, tekkis ka edal soov paar sõna sekka öelda. Minus tekitab kurbust, kui loen vastukaja vaktsiinide tagajärgede kirjeldustele ja tohutut arstide "kummardamist". Veel aasta tagasi olin ka üks nendest, kes kahel käel laste vaktsineerimist pooldas - juhtusin nimelt kuulma loengut vaktsineerimisest ja jõudsin arusaamisele, et need emad on lollid, kes oma lapsed vaktsineerimata jätavad.
Neli kuud tagasi algas aga minu ja minu kahekuuse poja jaoks põrgu - lühidalt öeldes käisid arstid minu juures rääkimas ja meelde tuletamas, et pikka iga minu poeg ei näe. Mis oli minu poja meeletute krampide põhjus? Keegi ei tea...kuid kuidas elada edasi seletusega, et põhjust pole teada, geneetiline haigus ei ole, hea kui järgmised lapsed terved tulevad. Meie pojal on raskekujuline raskemetallide mürgistus. Allikaks on vaktsiinid ja tõenäoliselt ka veneaja jäänuk - amalgaamplommid (hõbeplomm) minu suus. Vaktsiinides kurja juureks ongi just need raskemetallid - elavhõbe, alumiinium jne. Olenevalt vaktsiiinist. Elavhõbe on raskemetallidest lihtsalt kõige reaktiivsem. Nimekirjad kahjustustest, mida need raskemetallid meie organsimis teevad, on tohutult pikad ja olenevalt raskemetallist on need erinevad. Pikemaajalisi vasktsineerimise tagajärgi pole keegi uurinud, seda seostatakse aga hüperaktiivsuse, autismi, skisofreeniaga jne jne jne. Ja igal pool imestatakse, et mis on küll selle põhjus, et hüperaktiivseid ja rahutuid lapsi on järjest rohkem? Et kõike seda siin kirja panna, selleks oleks vaja eraldi kodulehekülge. Tahaksin panna emadele südamele, et uurige enne, kui last vaktsineerime hakkate - kuidas haigus, mille vastu vaktsineerite, nakkub? Kui kaua kestab vaktsiin? Ja kui siiski otsustate vaktsineerida, siis leidke vaktsiin, mis ei sisalda raskemetalle. Ka mina eeldan, et arstid peaksid olema need, kes minu lapse heaolu eest väljas on, kuid annan endale aru, et ka nemad ei ole jumalad ja me kõik areneme...igaüks omal kiirusel. Ja muidugi mõista on meditsiinis ja ravimitööstuses paljugi rahale üles ehitatud (elavhõbe nt. on vaktsiini sees selleks, et vaktsiin säiliks!). Mina olen ema, kelle jaoks see tõenäosus, et sinu lapsega võib vaktsineerimise tagajärjel midagi juhtuda, on liiga suur! Elu on andnud mulle raske õppetunni ja ma loodan, et sellest minu õppetunnist saavad kasu ka teised. Kes soovib kohe asja vastu rohkem infort saada, võib külastada kodulehekülge www. stelior.org. Kahjuks küll prantsuse keeles, kuid abiks ehk siiski. Mina soovin oma poja ja tulevaste laste jaoks turvalist ja rõõmsat tulevikku ning pikka iga (Ja koos nendega sedasama ka endale!) Palju päikest Teile kõigile!

bottom of page