top of page

Lood perekooli foorumist (3)

Autor: põhimõtteline
Kuupäev:   03-11-06 17:55


kui täiesti terve laps paar tundi peale teetanus-difteeria-läkaköha vaktsiini süsti enam hingata ei taha ja näost siniseks läheb, siis paneb ikka kahtlema küll. 
mu väikse sugulasega juhtus nii, õnneks oli kiirabist abi ja laps jäi elama. 

mina oma last enne aastaseks saamist üldse ei vaktsineerinud ja perearst sai mu hirmudest aru. 

alati ei saa väita, et "Need haigused on hullemad,kui mingi palavik pärast vaktsineerimist". vaktsiinidel võib ka hoopis hullemaid kõrvalnähte olla kui palavik.

lapse arengu foorumis liigub üks ema, kelle laps peale vaktsiinisüsti suri. 
vaevalt teda lohutab, et laps mingist hirmsast haigusest pääses. 
vaevalt teda seegi lohutab, et enamasti nii hullusti ei juhtu. 

ma arvan, et igaüks teeb oma otsuse ise ja pole mingi lennu asi siin plõksida ja teisi halvustada. 
vaktsineeri oma lapsed ja ela issanda rahus, sinu lapsed on ju nende hirmsate haiguste eest kaitstud. küll teised vaatavad ise, kas ja kuidas nad hakkama saavad.

Autor: Tiit Eru
Kuupäev:   03-03-05 11:35


niinii. äkki paneb siis teid mõtlema järgmine lugu.
Minu parim sõbranna on oma viiekuuse lapsega juba kolmandat kuud haiglas, laps arenes esimesed kaks kuud täiesti normaalselt, siis aga hakkasid krambid ja diagnoositi ravile raskesti alluv epilepsia. Kolme kuu jooksul on asi ainult hullemaks läinud, laps enam ei arene, kuna on pidevalt krampides, aegajalt ka intensiivis. Haiguse põhjust siiani ei leitud. 
Eile aga saabusid kauaoodatud analüüside vastused välismaalt ja mis selgus-
lapsel on raske elavhõbedamürgitus, mis saab olla tingitud ikkagi sellest b-hepatiidi vaktsiinist.
Mürgituse tagamaadeks ka see, et lapse emaemal suus hõbeplommid ja ka emal endal, need on juba pisikese organismi saastanud, nüüd sai siis selle vaktsiini ka veel otsa...... 
Minu laps, 1, 3 aastane, on samuti siiani kõik vaktsiinid saanud, kuid selline juhtum paneb ikka mõtlema küll ja edaspidi kavatsen ikka hoolsalt teemat uurida ja järele mõelda kas on ikka vaja oma lapsele lasta igasuguseid mürke sisse süstida. Tekkis ka küsimus, kus see väike laps peaks tõenäoliselt b- hepatiidi külge saama?
Kindlasti pannakse see minu sõbranna juhtum ka suurema kella külge tulevikus, nii, et sellest te veel kuulete.

Autor: ida_k 26.n.
Kuupäev:   03-03-05 13:43


meil esimese lapsega ka just b-hep süstist probleem tekkis (laps läks lihtsalt 2kuuselt ülimalt kollaseks!) ja kui sellest hiljem meie uuele perearstile rääkisin, arvas temagi, et b-hep ei ole tarvis teha väikelapsele, "kui laps just kuskil männiku karjääris narkarite süstaldega ei mängi", ütles ta. nii et on ka arste, kes sellest aru saavad, kui mõtetu on b-hep süst imikule.

st laps läks peale 1kuuselt saadud süsti kollaseks, kui 2kuuselt arsti juurde läksime, hakkas suur paanika.

Autor: tuisk
Kuupäev:   26-01-04 10:34


kirjutan selleks, et ilma kogemuseta võib see ka teistega juhtuda..
laps sai teise tasulise kolmikvaktsiini kolmapäeva hommikul ja kõik oli ok. arvasin, et jess, läheb ilma sümptomiteta see läbipõdemine ka seekord. õhtul vaatasin küll, et pepu on punasem kui kunagi varem kuid kuna siiani ei ole kordagi kasutanud ei bepantheni ja puudreid vaid saanud abi õhuvannidest, siis lasin tal ka sellel õhtul palja tagumikga toimetada.
öösel hakkas see õudus pihta- laps jorras ja rippus ainult tissi otsas. hommikuks olin zombi. hommik aga algas kolmekordse mähkmevahetusega- ühega lõpetasin, teisega alustasin- kõht lahti. ei teinud ka seekord numbrit, sest beebi oli heas tujus. punetavale pepule ei pööranud ka seekord suuremat tähelepanu vaid jälle paljaks ja puuderdasin veidi. peale lõunaund aga hakkas pihta- meeletu karjumine, mitte miski ei aita. pisarad voolasid nii beebil kui emmel. olin võimetu. helistasin lapse isa koju..ka issi ei suutnud lohutada.. ei midagi, hakkas juba kolmveerand tundi läbi saama kui miski rahustamise nipp ei aidanud ja laps röökis elu eest..helistasin 112 konsultatsiooniks. hääl telefonis pakkus kiirabi. nõustusin. laps röökis endiselt. 
haiglas avastas lastearst aga pärakus haavandi. jah, tõepoolest, kui natuke jõulisemalt sõrmedega vajutada, oli see kurjajuur näha. arvas veel, et tekkinud oli see suu kaudu manustatava vaktsiini tagajärjel, mis omakorda põhjustas kõhulahtisuse. ühesõnaga õudus kuubis. paracetamoli küünal ja valuvaigistav geel aitasid lapse rahulikuks...
puhastan nüüd ainult kummelitõmmise ja vatiga tagumikku ja kasutan bepantheni ja puudrit ja fucidin salvi jne jne, et saada sellest hirrrmsast asjast üle ja vaikselt saame ka.
selline pikk doklugu aga ehk aitab kedagi.. ahjaa. kuna ise olen nii kogenematu, siis see teadmine, et sellise haavandi peale calgeli või kamistadi määrimine oleks ka aidanud..ikkagi valuvaigistav toime, on ehk kasuks ka edaspidi.

 

Autor: kerli
Kuupäev:   26-01-04 11:28


no jah,meie beebi väga rahulik muidu kuid
just peale kolmikvaktsiini ainult röögib ja samuti kõht lahti.arvasime et hammas tulekul.läksime massaasi kus beebi lausa mõnuleb seekord ainult röökis ei saanudki massaasi teha ja massöör küsis kas vaksineeriti äsja.selge pilt mis siis saab kui 4 kuuselt jätame selle suukaudse vaktsiini ära?

 

 

Autor: dagi
Kuupäev:   26-01-04 11:58


see on lastehalvatuse vaktsiin....ja pidavat arvatavasti kõige suurem järelmõjude põhjustaja olema...
meil laps lisaks pidevale kakamisele ka oksendas...kaka oli kohutav...haisev..arvan, et tunduvalt happelisem kui normaalne..see võib vabalt beebi pärakut haavata

Autor: kah
Kuupäev:   17-09-04 20:53


minu neljast sai süstitud ainult esimest ja tema põdes tõesti palju. Teistele süste teha ei lasknud ja nad nüüd kõik terved. Eks nohu-köha on ikka olnud, aga ei midagi tõsist. Olen täielik süsti vastane ja mind ringi ei veena. Nüüd osa lastest täiskasvanud ja tehku ise, mis tahavad.

Autor: keitlin
Kuupäev:   18-09-04 23:06


Ka lapsed(3) vaktsineerimata.
Esimesel on tehtud tuberkuloos ja kõik aastad oleme allergiaga kimpus olnud. Teised terved ,v.a üks kõrvapõletik ja aeg-ajalt mõned hingamisteede viirused. 
Eks siis hiljem näis. Praegu las kasvavad ja arendavad oma immuunsüsteemi välja omas tempos.
Selline on minu valik,teistele ei propageeri.

Autor: kristel ja 3,5 kuune kutt
Kuupäev:   16-09-04 19:56


Täna tehti kutile säärde kaks süsti.
Nüüd, 4 tundi hiljem on süsti kohad paistes, kutt karjub ja süüa enam ei taha. Kuhu peaks pöörduma abi saamiseks? Kiirabisse?
ma nii paaniks..
laps röögib ja ei söö.Kas 37.5 on palavik eks!?
Igaljuhul panin ma pojale paracetamoli küünla talle aga sellepeale tegi ta suure laari värkki püksi.Nüüd ei teagi kas vöin uue küünla panna?

Autor: 3,5-kuuse pojaga
Kuupäev:   17-09-04 11:24


meie käisime ka eile kolmikvaktsiini saamas. Arstilt ära tulles oli lapse nägu juba naerune, kuid
mõne tunni pärast hakkas kodus poole une pealt samamoodi karjuma, kui peale süsti. Ja lohutamatult pea pool tundi järjest kisas vaatamata süles kussutamisele. Temperatuur jäi aga endiseks. Õnneks arsti-õde rääkis kõrvalmõjudest. Samas soovitas ta panna paratsetamooli küünal ka siis, kui laps valust kisab. Sõi ka hästi tihedalt öösel - pea iga tunni järel aga vist sellepärast, et nina oli kinni ja ei saanud rohkem imetud:(
Aga mulle teeb muret see, et
lapse käed on jääkülmad.

Autor: Antonina
Kuupäev:   07-09-04 23:00


Esimese süsti sai laps tasuta,
sellest tekkis hirmus reaktsioon; siis arst ütles alles, et on võimalik ka tasuline võtta ja see on tõenäoliselt valutum. 

Autor: X
Kuupäev:   28-08-04 13:06


Mul on küsimus allergikute vanematele ja muidu teadjatele - kas teie olete oma lapsi lasknud vaktsineerida? Minu lapse viimane vaktsineerimine oli
4,5 kuusena esimene kolmikvaktsiin. See lõppes katastroofiga - 2 ööpäeva kõrge temperatuuri tõus ja langus palavikukrampidega. Kolmas päev lõpuks viis kiirabi haiglasse - määrati antibiootikumid, diagnoosiks neeruvaagnapõletik. Laps oli enne vaktsineerimist tunnistatud täiesti terveks. Nüüd keelitas perearst uuesti last vaktsineerima, keeldusin. Laps on hetkel 10 kuune. Muide, lasin teha tasulise süsti, sest sel pidi väidetavalt vähem kõrvaltoimeid olema...

Autor: soorebane
Kuupäev:   25-08-04 14:32


Laps on 3,5 kuune ja eile saime vaktsiini poliomüeliidi ja difteeria-teetanuse-läkaköha vastu.
Laps muutus äärmiselt hellaks ja tal tõusis palavik 38. Süsti koht hakkas punetama. Täna on 37,5. Ta on väga loid ja eelistab mul süles olla või rinna otsas. Tean, et see pidi osadel lastel nö normaalne olema, kuid kahju on seda vaadata. See tekitab küsimuse: KAS ON VAJALIK ALLA AASTASEID LAPSI VAKTSINEERIDA? Vanemal lapsel selliseid reaktsioone ei tekkinud ja siis tundus vaktsineerimine ainuõige.

Autor: Meeletu (3k)
Kuupäev:   28-07-04 10:00


Meil tehti eile tasuline ja
kui u neli tundi oli möödunud, hakkas laps meeletult nutma, isegi rinda ei tahtnud. Kui lõpuks küünla panin (see ju ka valuvaigistavav), kuigi palavikku polnud, siis sõi kõhu täis ja põõnas kohe kolm tundi järjest. Tavaliselt magab max tund aega.

Autor: Vikerkaar
Kuupäev:   28-01-04 20:18


Lulu, kas arvad, et kui kohe silmnähtavaid tüsistusi tekkinud pole, et siis ongi kõik ok? Nii lihtne see paraku pole...palju hädasid mis lapsel hiljem tekivad ei oskakski nagu vaktsineerimisega seostada, aga ometi on neil seos olemas.
Nt. allergiad, kõrvapõletikud, IS langus, magamishäired, rahutus, keskendumisprobleemid...

Ei ole ühtki last 4-st vaktsineerinud. puuduvad seetõttu vaktsineerimisjärgsed tüsistused -kõrvapõletik jms. lapsed on olnud täiesti terved. 
Tuttav arst oli väga vaktsineerimise poolt kuni ta oma meest teetanuse vastu vaktsiti mille järel too peaaegu otsad andis. 
See et keegi on arst ja arengumaade vaktsiinidega vakts. propageerib mind enam ei üllata, nagu palju muud asjad med. vallas. Lapse eest vastutab lapsevanem mitte arst. Kui arst lapse tervise ära rikub, siis temal sellest probleeme ei tule, veel enam, tema juurde ei tuldagi rohkem- kõik jääb lapsevanema õlule. Niisiis ettevaatust propageerivate arstidega ja nende katsetustega, mis kõigile mitte hästi ei mõju. Miks ei kirjuta keegi võimalikust hällisurmast vakts. tõttu? Miks ei hoiatata otsese reaalse ohu eest, hirmutatakse tõenäoliste haigustega. Ja miks te arvate , et teil õnnestub laps vakts. just selle haiguse vastu, millesse ta võiks jääda.
Vaktsineerite 20 vastu, 21-ne tuleb ja tapab?!

Vaktsineerimine pidevalt muutuvate haiguste vastu on samasugune rudiment nagu selili-kõhuli sünnitamine. Inimestel ei ole kahte asja:
1. julgust enda ja laste eest seisa
2. aega ja tahtmist probleemi endale põhjalikult selgeks teha

NB! usute või ei usu vakts. on äri ja hea äri

Postitas: Kägu 22.11.2017 00:18

 

Kui minu tillukesele lapsele vaktsiinisüst tehti, tõusis tal kõrge palavik ja ta ainult röökis. Ilmselgelt oli asi üle nädala väga korrast ära. Süstikohal oli suur kõva sinakas tükk, mis alles enam kui kuu möödudes järele hakkas andma. Kui laps karjus, laiutasid arstid ainult käsi. Infotelefoni arst ütles, et mõnele vaktsiinid ei sobigi. Kästi aina valuvaigistit anda. Tegelikult ju valuvaigisti ei lahenda probleemi. Ilmselgelt ei võtnud mitte keegi arstidest vastutust ega teadnud midagi asjalikku öelda.

Tutvusringis on ka laps, kelle vaimne puue on vaktsiinitüsistus.

Hiljem on olnud korduvalt näiteid, kus vaktsineeritud laps haigestub ja minu lapsed ei haigestu (gripp, läkaköha) vaatamata sellele, et nad koos olid.

 

Postitas: Kägu 22.11.2017 09:38

Minu laps sai tüsistuse kahel korral. Esimene korra tõsisem tüsitus oli siis, kui lapsele tehti teisel eluaastal süst ja laps, kes oli rõõmus ja rahulik, nuttis kolm kuud järjest ja areng märgatavalt peatus. Perearst pani selle kõik kirja ja last uuriti, kuid kindlat diagnoosi ei osatud panna. Kui laps sai 7-aastaselt jälle vaktsiini tüsistuse, seekord halvas see tema alakeha ja ta hakkas kummaliselt käituma, sai perearst lapse pabereid uurides aru, et laps ei talu vaktsiine. Teisel korra halvatus möödus, ta sai jälle liikuda, aga lapse aju sai kahjustada, seetõttu on lõid tal välja autistlikud jooned ja käitumishäired. Varem ei olnud lapsega mingeid probleeme. Enam meie pere lapsi ei vaktsineerita ja alati, kui küsitakse, siis vastame, et meie lapsel on jääv kahjustus vaktsineerimisega.

 

Postitas: Kägu 22.11.2017 12:59

Kui saate ise terve järgneva elu puudega last potitada ja kantseldada, eks siis muutub ka suhtumine vaksiinidesse. Niikaua, kuni endal on kõik hästi, siis tundubki, et pseudoprobleem ja vaksiinivastased segased. Mina tean juhust, kus laps oliväga allergiline ja peale vaksineerimist tema seisund järsult halvenes. Tõenäoliselt oli ta allergiline ka vaksiini mingi koostisosa suhtes. Arstid võiksid enne vaksiini tegemist uurida, kas vaksiin võiks olla vastunäidustatud konkreetsele lapsele.

 

Postitas: Kägu 22.11.2017 13:08

Ka meie lapsel oli tüsistus, mis ei jõudnud terviseameti statistikasse. Miks ei jõudnud ja miks enamik neist ei jõua? Meie perearst ütles, et ravimiamet on selle nii keeruliseks teinud et enamik arste loobub. On vaja täita väga suur paberikuhi ning arstid on nii ülekoormatud ning nad lihtsalt loobuvad. Eks sellel ole oma mõte. Mida vähem neid tüsistusi statistikas on, seda parem neile.

jätkub....

bottom of page