top of page
Suur skandaal Iisraelis

Video alläärest saab sisse lülitada eestikeelsed subtiitrid!

Aastatel 2011-2015 süstiti Iisraelis imikutele „Sci-B-Vac” nimelist B-hepatiidi vaktsiini. Tuhanded beebid said kahjustatud, paljudel juhtudel on tegu püsivate arengu- ja neuroloogiliste probleemidega. Neuroloogidel pole terveks aastaks ühtegi vaba aega, neil on lapspatsientide uputus, kõik lapsed on ühevanused.

Esimene kahtlus tekkis vanematel 2015. aastal kui Iisraeli Tervishoiuministeerium avaldas vaktsiini kohta tagasikutsumise teadaande. Üleöö lasi ministeerium vaktsiinid haiglatest, kliinikutest ja apteekidest ära viia. Tuhanded ampullid toimetati koheselt tagasi ettevõtte ladudesse. Vaktsiinitootja andis teada, et tegu on tootmisprotsessi käigus tekkinud praagiga, vaktsiinides oli mikroskoopilisi osakesi vaktsiini ampullist (klaasiosakesi) ning seetõttu palusid nad vaktsiinid tagasi kutsuda ja turult maha võtta..

Iisraeli lapsevanemad moodustasid FB grupi “Defektne B-hepatiidi vaktsiin” kus on juba üle 15 000 liikme https://www.facebook.com/groups/111390536117403/

Kahjustatud laste vanemad pöördusid Tervishoiuministeeriumi poole igal võimalikul viisil: ühiskonnaaktivistide, juristide, poliitikute ja meedia kaudu, kuid puutusid kokku vaid raudse vaikusega. Nüüd pole Iisraeli vaktsiinikahjustusega laste vanematel muud valikut kui koguda raha ja esitada ühishagi.
https://my.israelgives.org/en/campaign/hapagom

Seniajani käivad üle maailma III faasi katsetused sama vaktsiiniga, vaktsiinitootja eesmärk on saada vaktsiinile USAs ja Euroopas müügiluba ja ühtlasi maha vaikida tõsiasi, et tuhanded Iisraeli ja Hongkongi lapsed on saanud sellest vaktsiinist püsiva tervisekahjustuse.

Aasta tagasi saatis Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühing Eestis kasutatava Infanrix Hexa vaktsiini Itaalia laborisse uuringule.


Ka meie vaktsiin sisaldas muuhulgas mikroskoopilisi süsteampulli osasid (klaasiosakesi ja roostevaba metalli osakesi) - uuringus lk 38, 39, 44.


Kui suur saab olla tõenäosus, et meile sattus see ainukene saastunud vaktsiin ja ülejäänutega on kõik parimas korras?


Samuti on meie ühing saanud silmatorkavalt palju kirju Infanrix Hexa (kuuikvaktsiin) järgsetest tervisekahjustustest. Eestis hakati Infanrix Hexat imikutele süstima 2018. aastast.

Eesti Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühingu tolleaegne postitus ja link Eestist laborisse saadetud Infanrix Hexa vaktsiini uuringule on siin
https://www.facebook.com/vaktsiinikahjustusegalapsed/posts/328364537813770

bottom of page