top of page
Lugu 86

HPV VAKTSIINIKATSETUS  =  leukeemia, fosfolipiidsündroom ja kõrge tromboosirisk.

 

2016.aastal toimusid Eestis, Ukrainas ja Koreas uue HPV vaktsiini katsetused. Eestis viisid vaktsiinikatsetusi läbi Tartu ülikooli klinikum, PERH ja ITK.

 

Hetkel see vaktsiin turul ei ole.

 

Noor 28-aastane katsetusel osalenud naine otsib teisi naisi, kes Eestis selle vaktsiini katsetusel osalesid. Küsimus on, et mis on saanud katsealuste tervisest, kas on tekkinud kõrvalmõjusid?

 

Tartu ülikooli kliinikum, Perh, ITK korraldasid Korea ravimifirma vaktsiinikatsetusi, mille tagajärjel  sai 1 naistest  leukeemia, fosfolipiidsündroomi ja kõrge tromboosiriski.

Samuti suri tema beebi kõhus 7-ndal kuul ja ta sünnitas surnud lapse.

 

Palun jagage seda postitust, ehk leiab see noor naine kontakti nende  katsealustega, kes temaga koos osalesid.  Kuidas on neil tervis 4 aastat hiljem?

 

***

 

Tere, kirjutan enda loo siia seoses vaktsiinikahjustustega ja loodan saada mõtteid, mida antud olukorras edasi teha. Lugu on pikk ja keeruline.

 

Nimelt 2016, olles ise 24 aastane tuvastas naistearst mul kõrge emakakaelavähi tekke riski, tase 16 risk 18.  Sellel ajal hakati tegema katsetusi naistele kellel on risk kõrge HPV ravivaktsiini (GX-188E) uuringut. Arst rääkis mu ära, et oleksin nõus uuringus osalema.

Arsti sõnul oli hea selleks, et töötati välja uus vaktsiin neile naistele, kellel esineb kõrge risk emakakaelavähi suhtes. Uuringus osalemine pidi olema 100% ohutu aga kasulik mulle selleks, et emakakaelavähi risk maandada. Kõrvalmõjudest ei räägitud sõnagi. Võtsin uuringust osa. Sain vaktsiinid, mida tehti elektri impulsi abil käsivarde - 4 vaktsiini kuuajaste vahedega. Arst rõõmsalt teatas, et maksab mulle kinni bensiini raha, et tuleksin kohale. MItte minigisugust jälgimist hiljem ei olnud, keegi ei uurinud ega tundnud huvi minu tervise kohta.  Ma ei oleks elus osanud arvata, et saan kaela midagi hullemat. Peale vaktsiini oli halb olla mõned päevad. Rohkem midagi ei täheldanud.

 

2018. a. jäin ma ootama planeeritud beebit. Käisin võtsin end arvele, tegin vajalikud vereanalüüsid kinnitamaks, et organismis on kõik hästi. Nädal hiljem aga helistas ämmaemand ja ütles, et mulle on aeg kirja pandud hematoloogi juurde. Näitajad on kõrged ja seal räägitakse mulle edasi. Sain diagnoosiks krooniline müeloidne leukeemia + fosfolipiidsündroom+ kõrge tromboosirisk. Paras kombo, mida kellelegi ei tahaks.

 

Peale seda hakkasin saama algelist ravi vähi vastu, kuna sellel hetkel keemia peale minna ei saanud. Olin lapseootel. Mind jälgiti igatepidi, Tartu oli sellest ajast kui mu teine kodu. Kahjuks aga 7ndal raseduskuul meie beebi südametöö lõppes. Sünnitasin inglist beebi. See oli tingitud fosfolipiidsündroomist - antud haigus võttis last kui võõrkeha ja nn lükkas ta minu seest välja. Fosfolipiidsündroom on tõestatud, et see on tingitud vaktsiinist. Küll ei saa ma 100% väita, et leukeemia on ka selle vaktsiini tagajärg aga olen selles 99% kindel.

 

Nii, peale lapse surma hakkasin saama keemiaravi tabletikujul imatiniib. Haigus ei allu ravile, vahetati ravi. 5 kuud hiljem  aga sain teada, et olen uuesti lapse ootel kuna organism ei võtnud omaks beebipille. Seekord läks kõik õnneks ja sünnitasin 2019 aasta lõpus terve lapse, keda ma loomulikult ei vaktsineerinud. Sain samal ajal ravi - Interferon alfa ja Clexane süstid verevedeldamiseks.

 

Peale sünnitust hakkasin uuesti saama imatiniibi, mis verenäitajad tõmbab liiga madalaks ja iga 2 nädala tagant peab ravi jälle katkestama kuniks verenäitajad tõusevad. Ma olen tänulik, et meie inglist beebi tuli mind päästma. Sest kui ma poleks rasedaks jäänud, ei oleks ma nii pea arsti külastanud ja teada saanud, et mu näitajad on nii kehvad.

 

Kahjuks naistearst ei seosta minu haigust vaktsiiniga. Vähiraviarst aga arvas, et täiesti võimalik, et vaktsiini vallandas leukeemia ja muud tervise probleemid. Uurides ja lugedes aga leian, et asi on omavahel seoses. Ma sooviks selle looga leida üles veel 5-6 naist, kes võtsid uuringust osa Tartus ja ka need, kes osalesid Tallinnas ITKs ja PERHis. Palun kirjutage Ravimite ja vaktsiinide grupi administraatorile Anne Pebrele, kui te end ära tunnete ja teate, et osalesite  terapeutilise DNA vaktsiini GX-188E uuringus 2016. aasta suvel.

 

Olen otsustanud hakata ennast ise toetama alternatiivsel teel.

 

Mis võiks olla looduslik lähenemine mis mind võiks aidata? Kellel on aga sama haigus, ehk tahaksite minuga jagada enda haiguse kulgu palun jätke endast märge maha ja ma kirjutan teile Palun halvustavaid kommentaare mitte lisada!

 

Vaktsiiniuuringu protokolli leiab siit: https://www.clinicaltrialsregister.eu/ctr-search/trial/2014-004721-40/EE

 

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02596243

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page