top of page
Lugu 79

Tuberkuloosivaktsiini kahjustus, mida tunnistasid ka arstid!

 

Meie lugu algas natuke üle viie kuu tagasi sünnitusmajast, kui lasin lapsele taha vaktsineerimiskava järgi tuberkuloosivaktsiini. Kahe nädala pärast perearstilt küsides, kas süsti koht peaks olema ikka sellisel kohal (õla nuki peal, sisuliselt selja taga), sain vastuseks, et tavaliselt tehakse see ikka käe peale ja tema ei ole näinud, et sellisesse kohta süstitaks. Läks mööda kolm kuud, kui peale vanniujutamist tundsin lapsel käe all, kaenla aluse kohal kerget vetruvat ja paistetavat kohta. Käisime igaks juhuks emos ja ultraheli uuringuga saigi selgeks, et tegemist siis suurenenud lümfisõlmega. Läks mõnda aega mööda kui lümf paisus selliseks nagu pilt 1.

 

Külastamise taaskord lastearsti ja vastuseks sain kohe, et tegemist on tuberkuloosijärgse vaktsiini tüsistusega. Ajaga pidi taanduma, teha ei saa midagi. Arsti sõnul pidavat sinna tekkima ‘mädapaise’(pildil 2) mis lõpuks avaneb (pildil 3). Kuna aga lisaks sellele ühele avale tuleb ka teine ‘paise’, millele järgneb uus ava, siis tuleb minna kirurgilisele puhastusele. Teostatakse see aga narkoosiga. Vaktsiin mida said meie vanemad, paljud meist, mida saavad meie lapsed- pealtnäha ohutu, v.a armid meie kätel, on tekitanud meie perele tohutult kurbust, stressi ja kahetsust.

 

Palun uurige enne, kui te otsustate oma lapsi vaktsineerida, kas vaktsiinid on ikka nii ohutud kui meile räägitakse. Noored emad, õppige teiste vigadest ja säästke oma lapsi ning ennast.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page