top of page
Lugu 64

Mul selline lugu ja isegi kahtlus, eriti peale Merle video vaatamist.

 

Minu esimene laps sai kuni 6 aastaseni kõik vaktsiinid. Olin samuti seda usku, arstid rääkisid täpselt seda sama juttu mulle, nagu Merlelegi.

Põhimõtteliselt oli mul sama teema mõlema lapsega, aga... siin on üks aga. Minu esimene laps peale 2-aastase vaktsiini, ei öelnud ühtegi sõna enam suust, ei emme, ei issi, tal olid suus nelja silbilised laused, ja järsku mitte sõnakestki. Kuna mina ja minu laste isa elasime minu äiaga koos, kes oli alkohoolik ja läks lapse nähes minu elukaaslasele kallale ja laps ehmatas, arvasin, et sellest, tegelikult ma ei tea siiani miks see nii läks, miks tal järsku kõne kadus? Lootsin kuni tema neljanda eluaastani, et kõne tuleb tagasi, aga ei, ainult emme ja issi. Lõpuks saatis perearst meid logopeedile, suurepärane logopeed. Laps hakkas kahesilbilisi laused ütlema juba peale kahte korda käimist, kõnearengust oleme me siiani maas, ta on 10-aastane, ma pean pidevalt tema lauseid korrigeerima, tal on kõne ja keele puue. Ja paistab, et see on püsiv, et mu laps ei tulegi sellest enam välja.

 

Minu teine laps sai vaktsiine kuni 4. eluaastani, tema sai 2-aastase süsti ühe kuu hilinemisega. Peale seda vaktsiini siis tõusis minu lapsel väga kiiresti, väga kõrge palavik, millele öösel järgnesid krambid. Arvasin muidugi, et kuumast, sest suvine aeg ja väljas oli palav. Jälle küsimus kas see ikka oli nii? Õnneks rohkem neid ei juhtunud, aga täielik põrgu oli, hirm, teadmatus. Ta on nüüd juba 7-aastane. Tema kõne on perfektne, aga ta on täielik hüsteerik, täiesti lambi kohapealt hakkab laamendama, pillub asju ja nii väiksest peale. Kas ka see on tingitud vaktsiinist? Ma loen nende kahjustuste kohta pea igapäev. Sarnaseid juhtumeid nagu minu lastega oli ja on. Olen nüüdseks olnud 3 aastat üksikema ja põhimõtteliselt 10 aastat neid üksi kasvatanud, sest minu eksmees ehk laste isa polnud minu jaoks olemas, olen abitu, ei tea enam mida teha. Rohkem ei julgegi vaktsineerida, elan nüüd lastega Soomes ja siin samuti pakuti vaktsineerimist, mõlemad käivad koolis. Keeldusin, paluti järele mõelda, aga olen endale kindlaks jäänud.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page