top of page
Lugu 34

Tere,

 

Minu neljanda tütre elu muutus peale vaktsineerimist.

 

Kui saime 2-aastaseks, läksime arsti juurde korralisele läbivaatusele. Aastaselt jäi meil kontroll vahele, kuna vahetasime elukohta. Kui arstil selgus, et meil on saamata eelmise aasta vaktsiinid, tehti kõik korraga, sealhulgas ka kolmikvaktsiin.

 

Läksime koju, laps tundus kuidagi loid, ronis voodisse pikutama. Edasi muutus kõik nagu õuduseks. Paari tunni jooksul tõusis palavik, laps lebas liikumatult voodis, jalgu puutuda ei lubanud, mähet vahetada oli päris raske, laps oli mu käte vahel nagu puuhalg.

2 päeva lesis voodis liikumatult, öösel magas ainult natuke, teisel päeval tekkis üle keha lööve, endiselt lebas liikumatult, vaatas pisarais silmil mulle otsa ja ütles: “Emme, aia!”

 

Ma olin suures mures ega osanud midagi teha. Minu süda murdus nähes oma last, nagu elutut keha voodis lesimas...

 

Alles neljandal päeval tõusis voodist ja hakkas liikuma, aga laps muutus peale seda hüperaktiivseks.

 

Praegu oleme neljaseks saamas ja seda aktiivsust on tulnud juurde. Raske on vaadata, kuidas ta ei allu korrale, kui palun tal midagi teha. Samas saab kõigest aru, aga nagu eirab seda mida tegema suunan ja palun.

 

Nutan päris tihti nähes oma last sellisena...

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page