Lugu 21

 

Meie poeg sündis ajalise lapsena, Apgar 9/9/9. Oma esimesed vaktsiinid sai ta sünnitusmajas (B-hepatiit ja tuberkuloos). Lapse areng kulges normaalselt. Kuid juba üsna varsti algasid seedeprobleemid ja õhtused gaasivalud, mis kestsid 2-3 tundi ning laps nuttis kiljuvalt. Pea ühtegi õhtut ei jäänud vahele. Lisaks kõhulahtisusele viskas ka palju äsjasöödud rinnapiima üles, vahel nii tugevasti, et isegi ninast purskas välja. Pisut leevenes probleem, kui hakkasime tuttavate soovitusel andma probiootikume. Aastaid hiljem palusime perearstilt lapse haigusloo ja seal oli selgelt näha muster : vaktsineerimine, kõhulahtisus ja äge keskkõrvapõletik. 
Mõnda aega pärast mõlemat difteeria-teetanuse-läkaköha vaktsiini oli laps nii raskes kõrvapõletikus, et vajas haiglaravi (lisandus ka kõriturse) ning kõrva trummikiled shunteeriti (aspireeriti paksu lima, lima oli ära märgitud ka varasemates korpogrammanalüüsides).
Lapse 2. esimese eluaasta jooksul sai ta 18 kuuri antibiootikume, mis vaid mõneks ajaks leevendasid põletikke, siis põletik ägenes uuesti. Umbes poole aastasena peatus lapse areng ja tekkis tugev lihashüpotoonia ja muutus väga kahvatuks. Laps sai diagnoosiks ebaselge sensomotoorne arengu hilistumine.
Kõrvapõletikud seljatasime gluteeni- ja kaseiinivaba dieediga ning ka lapse areng hakkas siis pisi-tasa jälle edasi liikuma.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

Write to us

If you notice a change in your child's behavior or health after vaccination and suspect your child might experience vaccine side effects, write us your story or question.

We will help you find solutions.

With your consent, we will publish the story anonymously, which may help other families.

To become a member of the NGO Parents of Vaccine Injured Children please send us an application.

You can fill out the application HERE 

  • White Facebook Icon
Tel: +372 502 5300
A/a EE227700771003450737
Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing

Unique visitors

© 6.01.2019 created by Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühing