top of page
Lugu 24

 

Meie laps sündis 2009. aastal. Soomes sai ta oma esimesed vaktsiinid. Ma ausalt ei mäleta hetkel, mis vaktsiini talle tehti 22 märts 2010, aga ma mäletan seda päeva nagu eilset, kuna siis haigestus ka meie laps.


Nimelt päeval käisime tavalises kontrollis ja saime vaktsiini ja õhtul tõusis lapsel kõrge palavik. Selle tagajärjel kukkus meie laps kokku ja kutsusime kiiresti kiirabi. Viidi meid kohe haiglasse ja öeldi, et lapsel lihtsalt olid kuumakrambid. Nii hakkas olema iga palavikuga ja alati oli ka kiirabi kohal. Kartsin juba meeletult palavikku. Hiljem hakkasid krambid käima ka ilma palavikuta ja siis juba hullemini. Kukkus kokku ja üle keha oli krampis ja hingata ei saanud. Laps oli sinine näost. 
 
Lõpuks läksime Eestis neuroloogi juurde ja peale uuringuid tuli välja, et lapsel on epilepsia. Võtame endiselt igal õhtul ja hommikul rohtu. Me ei tea, kas ta kasvab sellest välja või on tal epilepsia eluaegne. 
Keegi ju ei tunnista, et see kõik sai alguse vaktsiinist, aga mina olen 101% kindel, et just vaktsiinist jäi meie laps haigeks. Teisele lapsele ei ole ma lubanud ka enam ühtegi vaktsiini teha. Ma lihtsalt ei taha, et meie lapsed veelgi rohkem haigemaks jääksid!

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page