top of page
Lugu 17

Tere. Laps on hetkel 4aastane saab 20 veebruar 5aastaseks. On saanud kõik vaktsiinid.

Viimane vaktsiin oli 2aastaselt. Laps oli väiksena väga hüsteeriliste nuttudega. Oli auto sõitude aeg, riidesse panekute aeg kogu aeg röökiv. Arsti sõnul ka täiesti normaalne, et mõni laps ongi nii virin. Ei osanud üldse midagi kahtlustada. Laps on olnud siiamaani, et ärkab ööseti ja karjub. See aasta mai kuus sai laps endale kaka bakteri (ei mäleta nimetust). Käisime emos ja tehti mingi analüüs kakast et kas bakter kasvab ja saime vastu positiivse tulemusena ja selle haiguse nime mida kahjuks ei mäleta. Saime kolme päevase antibiootikumi ravi.

Peale seda antibiootikumi ravi umbes kolm neli päeva hiljem algas lapsel õhtul selline imelik näost ära (silmad olid imelikud nagu oleks jubedalt üle väsinud) ise ütles et hea on olla. Arvasingi väsinud. Teisel päeval oli kõik hästi kuni jälle õhtu saabus muutus nagu eelmisel õhtul. Mõtlesin kas tõesti üle väsimus või mis viga. Käisime duši all ja läks magama. Kolmandal päeval algas juba kõik hommikul ei söönud normaalselt oli loid.

Läksime perearstile. Seal öeldi nemad ei näe midagi tõsist. Läksime koju ja laps kukkus peaga vastu maad kuna ei suutnud kükitada vaid kukkus. Kohe pöördusin emosse ja sealt otse TLN laste haiglasse. Edasi uuriti ja tehti ravi ning saime teada lapsel müasteenia. Paar kuud tagasi saime teada, et geenitestid korras ja ei ole pärilikkuse oma. Arst ei tea kust see tekkis, uurib siiani ja meie oleme tugeva kontrolli all. Hetkel laps saab kalymin ravimit ja suuremaid haigusümptomeid pole tagasi tulnud. Kui siis taskaaluhäired. 14 detsember lähme haiglasse sisse ja saab tilguti ravi.

Kas see võib olla vaktsiinide ja hiljem kangete rohtude tagajärjel?

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page