top of page
Lugu 11

Hei! Paneks kirja oma loo, mis võib-olla ei olegi selle grupi lugu tegelikkuses, sest ma pole päris kindel, mida edasi teha. Nimelt on meil poiss, kes saab uuel nädalal neljakuuseks (sünd 03.07). Meie elukaaslasega mõtlesime, et vaktsineerime oma last. Kuigi olin uurinud ka mittevaktsineerimisest, pean kahetsuse ja pooleldi häbiga tunnistama, et ju see ühiskonna surve meid nii tegutsema pani. Olen tähele pannud, et nendesse, kes ei vaktsineeri, suhtutakse nagu opakatesse, kes elavad üldse kuskil metsas puu otsas.


Haiglas tehti kohe tuberkuloosisüst (06.07). Siis oli järg esimese rota käes (04.09). Me ei täheldanud ühtegi kõrvaltoimet. Oktoobri alguses märkasime, et lapsel on nahk kole. Pöördusin perearsti poole. Atoopiline dermatiit. Lastearst kinnitas. Vahepeal oli ka selgunud, et lapsel on b-vitamiini puudus. Selle puurisin ise välja. Ei maganud hästi ja nõudsin analüüsi.
09.10 tehti II rota ja ka hexa. 11.10 läks asi jamaks. Laps ei maganud öösel. Ainult vähkres ja siputas ja karjus. Samal ajal hakkas ka naha olukord hullemaks muutuma.


Uuesti perearstile. Ütles, et kui esimene rota vaegusi ei põhjustanud, ei ole see magamatus (seedimine ja gaasivalud) ning naha olukord kindlasti viimastest vaktsineerimistest tingitud. Võib ükskõik millest olla.
21. vastu 22.10 olime vesise ja üle kere punetava nahalööbega haiglas. Sai süsti. 22.10 õhtul saime koju. Kõik näis paranevat, aga öösel magamine ikka raske, siputas ja punnitas.


Täna, 24.10, oli see sama vesine lööve tagasi. Uuesti haiglasse ja sama süst. Täna tulid ka vereanalüüsi vastused. Piimaallergia. Kuna rinnapiimalaps, siis mina ei tohi piimatooteid tarbida. Arusaadav.


Mind kummitab küsimus, miks gaasijamad ja nahaprobleem aktiveerusid 2 päeva pärast vaktsineerimist? Kohupiima ja juustu olen ma terve raseduse jooksul ja ka kuni praeguseni isuga söönud, aga allergia lööb välja just nüüd?
Arvan, et edasised vaktsiinid on meie jaoks out, kuigi nii imelik, kui see ka pole, siis mingi hirm on sees. A la mis saab, kui ma ei vaktsineeri ja saab mingi haiguse, mille vastu me oleks saanud pookimise teha? 😱 Jube. Poleks iial arvanud, et leian end sellisest grupist abi otsivat. Et mul on tavaline laps, kellega pole selliseid jamasid. Ometi tuleb nüüd mingid otsused langetada.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

45831070_353224568776388_306789596846148
bottom of page