Terviseamet kaasab arstitudengid vaktsineerimismüütide vastasesse sõtta

12.03.2010 (ajaleht Postimees)

Marina Lohk

 

Terviseamet sõlmis arstitudengitega kokkuleppe, mille kohaselt hakkavad viimased populaarsetes  internetifoorumites vabatahtlikena vastama vaktsineerimisalastele küsimustele.

Meditsiiniuudiste portaali mu.ee andmetel hakkavad arstitudengid teiste seas seirama Perekooli, Delfi naistekat, Buduaari, Beebiveebi, Perefoorumit ja Ilumaailma ning osalevad kampaanias tasuta kuni mai lõpuni.

«Internetifoorumites ja perekoolides on hakanud levima erinevad vaktsineerimisalased müüdid ja kuulujutud, mis mõjuvad eksitavalt. Kui isegi väike hulk inimesi jätab end ja oma lapsi nende mõjul oluliste haiguste vastu vaktsineerimata, võib see kaasa tuua ohtlike haiguste uue leviku Eestis,» kommenteeris initsiatiivi vajalikkust terviseameti peadirektor Tiiu Aro.

Koostööprotokollist tulenevalt on kokkulepitud, et internetifoorumites kommentaare andes peavad arstiteaduskonna tudengid esmalt end esitlema ja lisama, et osalevad terviseameti vaktsineerimisalases teavitustöös.

Küsimustele vastates või levitatavatele müütidele reageerides ei ole terviseameti teatel eesmärgiks mitte infosõja korraldamine ega väitluses peale jäämine, vaid viisakalt ning konstruktiivselt teaduslikult tõestatud argumentide esitamine.

Vastamisel lähtuvad tudengid ennekõike terviseameti kodulehel olevast vaktsineerimisalasest infost ja vajadusel küsivad lisa spetsialistidelt.

Meditsiinilise konsultatsiooni saamiseks juhatatakse foorumi külastaja kas oma perearsti või vaktsineerimist teostanud tervishoiutöötaja poole.

Write to us

If you notice a change in your child's behavior or health after vaccination and suspect your child might experience vaccine side effects, write us your story or question.

We will help you find solutions.

With your consent, we will publish the story anonymously, which may help other families.

To become a member of the NGO Parents of Vaccine Injured Children please send us an application.

You can fill out the application HERE 

  • White Facebook Icon
Tel: +372 502 5300
A/a EE227700771003450737
Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing

Unique visitors

© 6.01.2019 created by Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühing